Objednávky prijaté od 27.10. do 29.10.2021 budeme vybavovať od 2.11.2021. Za pochopenie ďakujeme.

Kto stojí za značkou belalano

Vy máte háčik, ja mám návod, ako ho použiť.
Vy máte priadzu, ja mám tip, čo z nej vyrobiť.
Vy máte nápad, ja mám materiál, z ktorého ho viete vyrobiť.
Nezáleží na tom, či sa chystáte na svoj prvý projekt alebo máte už niekoľko rokov svoj vlastný obchodík na Sashe, Fler, Etsy alebo podobnom portále, inšpiráciu treba hľadať stále.
Keďže ste sa ocitli na tejto stránke, zrejme patríte do jednej z vyššie spomenutých skupín. Mojím cieľom je pomôcť vám zlepšiť sa v háčkovaní.
Pred dvomi rokmi ma začala pri háčkovaní bolieť pravá ruka a po prečítaní pár článkov mi bolo jasné, že buď musím vymeniť háčiky alebo s háčkovaním skončiť. Rozhodla som sa pre výmenu háčikov. Už dávno som čítala o ergonomických rúčkach, ale naživo v galantérii som nič podobné nevidela v okolí 50 km.
Od švagrinej som si požičala jeden ergonomický háčik, ale vôbec mi nevyhovoval, tak som nevedela, čo si mám kúpiť. Prečítala som si niekoľko (vzácnych) recenzií a rozhodla som sa kúpiť si háčiky od 4 rôznych výrobcov. Znamenalo to objednať si ich zo 4 rôznych e-shopov... a platiť 4x poštovné – často vyššie než bola cena samotného háčika.
Toto bol prvý impulz pre vznik tejto stránky – ponúknuť na výber rôzne druhy háčikov a ihlíc na jednom mieste. Vĺn a priadzí má každý obchod na výber veľa, ale s príslušenstvom je to často už horšie. Preto ak hľadáte pre seba alebo pre kamarátku niečo nové, u mňa si určite vyberiete.
Ak ste ako ja, tiež vám pri nákupe cez internet vadí, že si nemôžete tovar chytiť do ruky. Z jednej produktovej fotky nezistíte, či je priadza mäkká alebo tvrdá, hebká alebo drsná, hrubá alebo tenká... Preto som sa rozhodla písať podrobné opisy priadzí. Jasné, že som ešte nestihla háčkovať z každej jednej, čo je na trhu, ale dokážem opísať moje prvé dojmy a či sa ľahko šmýka po háčiku alebo nie.
Rovnako skúšam a recenzujem aj háčiky. Každému síce sadne do ruky niečo iné, no aspoň si môžete pozrieť, ako asi háčik sedí v ruke a či je tenký a krátky alebo hrubý a dlhý v porovnaní s inými. Verím, že vám to pomôže pri rozhodovaní a vyberiete si ten správny.
Takmer som zabudla, fyzický tovar zasielam do 26 krajín EÚ. A digitálny po celom svete.
Na blogu nájdete moje vlastné návody, tutoriály, rýchle tipy a pod. Píšem tam aj o podujatiach, ktoré som navštívila a mohli by byť do budúcnosti zaujímavé aj pre vás. Sem-tam pridám recenzie knižiek o háčkovaní alebo užitočných mobilných appiek, keď už žijeme v tom 21. storočí. Ak máte nejaké tipy, o čom by ste si chceli prečítať, napíšte mi.
Keďže si myslím, že ručné práce majú byť dostupné pre každého, pripravila som aj školu háčkovania (jedna z kategórií blogu). V nej sa naučíte užitočné veci o rôznych materiáloch, háčikoch a postupne pribudnú aj fotopostupy, ktoré vám pomôžu naučiť sa všetko od základov háčkovania až po zložitejšie stĺpiky.
Občas sa na spestrenie objaví na blogu nejaká iná ručná práca alebo rozhovor s niektorou tvorilkou. Aj háčkovací svet má predsa svoje zaujímavé online celebrity.
Ak vám doma v šuflíku driemu 1-2 vlastné návody a chceli by ste sa o ne podeliť so svetom, môžete ich publikovať na mojom blogu.
Ak chcete viac nápadov na inšpiráciu, sledujte môj Pinterest. Na Facebooku budem pravidelno-nepravidelne informovať o súťažiach, akciách a nových produktoch. A v mojej Facebookovej skupinke môžete vy pridávať vaše nápady, návrhy a stránky s vašimi výrobkami. A, samozrejme, môžete sa pýtať, čo vás zaujíma.
A ako vznikol názov Belalano?
Bela lano znamená v jazyku esperanto krásna vlna. Krásna vlna vystihuje môj obchod a esperanto som si vybrala, pretože chcem šíriť túto krásnu vlnu po celej Európe, ale nechcela som uprednostňovať jazyk žiadnej krajiny.
Ďakujem za vašu priazeň.

Prihlásenie

Pre skvalitňovanie našich služieb používame súbory cookies. Informácie, ako ich používame a ako ich môžete zakázať, nájdete tu.